Menu

نمایش اخبار

نویسنده: administrator تعداد بازدید: 214 تعداد نظرات ارسالی: 0
نخستین رویداد کارآفرینی «گذر از پیک مصرف برق سال ۹۸» برگزار می‌شود
نخستین رویداد کارآفرینی «گذر از پیک مصرف برق سال ۹۸» در تاریخ ۸،۹ و ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۷ با همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، شرکت توانیر و سازمان بسیج مهندسین صنعتی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار خواهد شد.
 
در تابستان ۱۳۹۷ بعلل مختلفی همچون کاهش تولید ناشی از نیروگاه‌های آبی، افزایش بیش از انتظار مصرف مشترکین بعلت تداوم دمای بالا، و عدم اعمال صحبح سیاست‌های مدیریت مصرف، صنعت برق موفق به تامین برق مورد نیاز مشترکین نشد و در نتیجه با اعمال خاموشی مشترکین همراه شد. بمنظور جلوگیری از اعمال خاموشی به مشترکین در پیک مصرف سال ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با همکاری شرکت توانیر اقدام به برگزاری یک رویداد کارافرینی باعنوان "گذر از پیک مصرف برق سال ۹۸" نموده است که محور‌های آن شامل:

• استفاده از تکنولوژی هوشمند بمنظور مدیریت بار در ساعات اوج مصرف
• استفاده از فناوری‌های نوین بمنظور جذب مشارکت بخش های خانگی تجاری، اداری در کاهش پیک بار
• استفاده از فناوری‌های نوین جهت تسهیل ارتباط دو نفره با مشترکین میباشد.


دانشگاه آزاد تهران جنوب که از ظرفیت و توان بالایی در مباحث انرژی علی الخصوص مهندسی برق برخوردار است و بعنوان قطب مواد و انرژی در مجموعه دانشگاه آزاد مطرح شده است می تواند بعنوان یک دانشگاه مسئله محور در مسائل کلان صنعت برق و انرژی وارد شده و مهمترین مسئله امروز صنعت برق گذر از پیک مصرف سال ۹۸ می‌باشد. امید است که با اتکا به توانمندی‌های داخلی دانشگاه، و نیز ارتباط خوب با بدنه صنعت برق و سایر دانشگاه‌های کشور زمینه مناسبی برای طرح مسائل صنعت برق در قالب رویداد‌های کارافرینی فراهم گردد.
 
هم چنین نخستین جلسه شورای سیاست گذاری رویداد کارآفرینی «گذر از پیک مصرف برق سال ۹۸» به میزبانی واحد تهران جنوب و با حضور  علمایی رئیس واحد تهران جنوب، حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، شهبازی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور، خواجوی معاون پژوهش و فناوری واحد تهران جنوب،  عابدی رئیس مرکز رشد واحد تهران جنوب، مدقق مدیر کل خدمات مشترکین و مدیریت مصرف شرکت توانیر و جمعی از مسئولین واحد تهران جنوب و شرکت توانیر برگزار شد.

در این جلسه ضمن معارفه اعضای جلسه، بحث و بررسی در خصوص محور‌های برگزاری این استارت آپ و همچنین بخش‌های مختلف جشنواره کارآفرینی انجام گرفت و مقرر شد بحث در این خصوص طی جلسات آتی شورا ادامه یابد. در ادامه توسط شهابی مدیر کل فناوری اطلاعات واحد از سایت رویداد به آدرس startup.azad.ac.ir و پوستر رویداد رونمایی شد.

در این جلسه همچنین در خصوص اجرایی شدن هرچه بهتر رویداد کارآفرینی تاکید نموده و مقرر گردید تا دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب میزبانی شایسته‌ای از شرکت کنندگان در رویداد کارافرینی به عمل آورد.

همچنین حقی فام معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر ضمن استقبال از این رویداد، جهت تشویق بیشتر شرکت کنندگان اعلام نمود هزینه اعزام تیم اول به کنفرانس بین المللی را تأمین نموده و در صورت احراز صلاحیت طرح ها، در قالب عقد قرارداد از طرح‌های برگزیده پشتیبانی می‌گردد.

 شهبازی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور هم اظهار نمود در صورت تأیید و معرفی طرح‌ها از سوی شرکت توانیر، تسهیلات بلاعوض جهت تولید نمونه اولیه و تسهیلات بانکی جهت تجاری سازی محصولات اعطا خواهد شد.

سرپرست بسیج حوزه توانیر نیز اعلام نمود که جوایز رویداد شامل ۵ نیم سکه برای تیم اول، سه نیم سکه برای تیم دوم و دو نیم سکه برای تیم سوم را عهده دار خواهد شد.

شایان ذکر است این رویداد کارآفرینی «گذر از پیک مصرف برق سال ۹۸» قرار است با همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، شرکت توانیر و سازمان بسیج مهندسین صنعتی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در تاریخ ۸،۹ و ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۷ در مجتمع ولیعصر (عج) واقع در خیابان دماوند، جنب بیمارستان بوعلی برگزار خواهد شد.
 

 


print
.