Menu

شرکت توسعه فناوری شبکه هوشمند شهاب

شرکت توسعه فناوری شبکه هوشمند شهاب   عنوان طرح: طراحی و ساخت آشکارساز پروفیل بار برای روستاهای بازفروش انرژی و ساختمان‌های مسکونی فاقد کنتور

  حیطه فعالیت شرکت: شبکه هوشمند آب، برق و انرژی
                           

 

مدیر عامل: آقای آرش شیخله  

 

خلاصه ایده محوری:

یکی از معضلاتی که امروزه صنعت برق با آن مواجه است، عدم امکان تفکیک میزان انرژی مصرفی مشترکین در روستاهای بازفروش انرژی است. در این روستاها تنها یک دستگاه کنتور مرکزی برای اندازه‌گیری انرژی مصرفی کل روستا وجود دارد. این امر منجر به ایجاد اختلافاتی میان مشترکین روستائی می‌شود و گاها این اختلافات به عدم پرداخت هزینه برق مصرفی روستا می‌انجامد. بنابراین، در برخی مواقع شرکت توزیع برق ناچار به قطع برق روستا می‌شود که باعث چالش‌های فراوانی هم برای مشترکین و هم برای شرکت توزیع می‌شود. نمونه اینگونه روستاها در منطقه غرب کشور به وفور یافت می‌شود که تعداد مشترکین آن‌ها در حدود چند صد هزار مشترک تخمین زده شده است. معضلی مشابه با معضل فوق در مناطق شهری دیده می‌شود. در حال حاضر برخی از ساختمان‌های مسکونی تنها دارای یک کنتور مرکزی هستند که منجر به شکل‌گیری الگو‌های نادرست مصرف و اختلافات میان مشترکین شده است. با توجه به تعداد بالای این دو نوع از مشترکین، امکان نصب کنتور مجزا برای هر مشترک با هزینه های بالائی همراه است که نه مشترک و نه اپراتور توزیع تمایلی به تامین آن ندارند. بنابراین، باید به دنبال راهکاری ارزان قمیت برای حل این بود.

محصول پیشنهادی امکان حل معضلات فوق را با کمترین هزینه و بیشترین کارائی ممکن داراست و علاوه بر آن ویژگی‌های جذاب دیگری نیز دارد. این محصول از تعدادی مبدل جریان غیر مخرب و مبدل ولتاژ متناوب تشکیل شده که با هزینه بسیار پائین به کابل برق مشترکین متصل شده و پس از ثبت اطلاعات مصرف، آن را بصورت بی سیم به سرور مرکزی ارسال می‌کنند. این محصول نه تنها انرژی مصرفی تجمعی مشترکین را اندازه گیری می‌کند، بلکه امکان ثبت پروفیل بار مشترکین مختلف (اعم از فاقد کنتور و دارای کنتور) را با دقت بالا فراهم می‌آورد. این محصول می‌تواند جایگزینی برای کنتور هوشمند باشد که با هزینه‌ی بسیار پایین¬تر از کنتورهای هوشمند امروزی قابل تحقق است. استفاده از این محصول موجب کاهش اختلافات موجود در زمینه میزان مصرف مشترکین فاقد کنتور خواهد شد و می‌تواند پیاده‌سازی طرح قیمت گذاری بحرانی وزارت نیرو را نیز ممکن سازد.

تلفن : 88360478

فکس: 88360478

ایمیل: shahaab.sg.co@gmail.com

آدرس وب سایت: https://shahab-sg.ir

 

نمونه محصول فناورانه شرکت

دستگاه آشکارساز پروفیل بار

.