Menu

نمایش اخبار

نویسنده: administrator تعداد بازدید: 439 تعداد نظرات ارسالی: 0
معرفی کتاب نسبت‌های مالی برای مدیران

عنوان: نسبت‌های مالی برای مدیران

نویسنده: مایکل ریست و آلبرت پیزایکا

مترجم: علیرضا ولیان

انتشارات: ادیبان روز

یکی از مشکلاتی که مدیران اجرایی در شرکت‌های گوناگون با آن مواجه‌اند، سروکار داشتن با صورت‌ها و گزارش‌های مالی گوناگون و گهگاه گیج‌کننده‌ای است. این گزارش‌ها اگرچه باهدف کمک به مدیران در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی به وجود آمده‌اند، گاه خود مانعی در سر راه تصمیم‌گیری درست و بهنگام آن‌ها می‌شود. این مسئله به‌ویژه در میان شرکت‌های نوپا که اغلب از مهارت و دانش اولیه لازم در حوزه‌های مالی برخوردار نیستند نمود بیشتری دارد. کتاب نسبت‌های مالی باهدف ایجاد یک مرجع ساده در خصوص نسبت‌های مالی و روش‌های تخصیص سرمایه تدوین‌شده تا با کمک به استفاده آسان و سریع از نسبت‌های مالی، به مدیران در تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و عملیاتی کمک کند. بنابراین، هدف اصلی این کتاب، ساده و مشهود کردن نسبت‌های مالی به‌گونه‌ای است که درک آن برای همگان میسر باشد.

در این کتاب بیش از یک‌صد نسبت مالی که هرروز در دنیای کسب‌وکار با آن‌ها مواجه می‌شوید، در کنار محاسبات و مثال‌های ساده و کاربردی آن‌ها ارائه‌شده است. نسبت‌هایی مانند

  • بازده سرمایه‌گذاری (ROI)
  • بازده دارایی‌ها (ROA)
  • بازده سهام (ROE)
  • ارزش‌افزوده اقتصادی (EVA)
  • نسبت بدهی

علاوه بر این، در کتاب، بخش جداگانه‌ای برای مدیران مالی و اجرایی که می‌خواهند دریافت مناسبی از روش‌های تخصیص سرمایه در بودجه‌های سالانه داشته باشند تدارک دیده‌شده است. در این بخش ابزارهایی نظیر خالص ارزش فعلی (NPV)، نرخ بازده داخلی (IRR)، دوره بازگشت سرمایه و هزینه کل مالکیت آورده شده‌اند.

 علاقه‌مندان به تهیه کتاب می‌توانند به وبگاه انتشارات ادیبان روز به نشانی www.adibanbook.ir  و یا به روابط عمومی مرکز مراجعه نمایند.


print
.