Menu

نمایش اخبار

نویسنده: administrator تعداد بازدید: 344 تعداد نظرات ارسالی: 0
سیاست کنونی تعرفه های برق مناسب نیست / وزارت نیرو نرخ های جدید برق را به مجلس می فرستد

حبیب الله کشت زر ، با اشاره به نبود سیاستی مناسب برای تعرفه برق، گفت: کمیسیون انرژی به مسئولان وزارت نیرو اعلام کرده است که باید بین مصرف کنندگان کم مصرف و پر مصرف برق تمایز قائل شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: مصرف کنندگان پر مصرف و مشترکانی که از حد مشخص شده بیشتر مصرف می کنند تعرفه برق مصرفی آنها با کسی که رعایت می کند، متفاوت باشد.

 مشترکان پرمصرف باید مبلغ بالاتری پرداخت کنند

وی با بیان اینکه مقرر شده برنامه وزارت نیرو درباره اعلام نرخ پلکانی برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری به کمیسیون انرژی ارائه شود، ادامه داد: تمام مشترکان پرمصرف اگر الگوی مصرف را رعایت نمی کنند باید مبلغ بالاتری پرداخت کنند و اگر پس از اعمال تعرفه بیشتر باز هم رعایت نکنند، شرایط منجر به قطع برق آنها می شود.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در آینده نزدیک این اتفاق می افتد که کسانی که الگو را رعایت نکنند جریمه می شوند، البته خوشبختانه هوا به سمت خنکی می رود و علیرغم اینکه 5 هزار مگاوات کسری برق وجود داشته؛ اما خوب مدیریت شده است.

کسری 5 هزار مگاواتی برق در کشور

وی با اشاره به کسری 5 هزار مگاواتی برق در کشور، افزود: بسیاری از استان های کشور گرمسیری است و دستگاه های سرمایشی مصرف بالایی دارند، اما اینگونه نیست که استان های گرمسیر نیروگاه جداگانه داشته باشند لذا اگر در مناطق سردسیر سقف الگوی مصرف رعایت شود بخشی به مناطق گرمسیر منتقل می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در مناطق گرمسیر فشار مصرف در نیروگاه بالا است که اگر خاموشی ها رخ ندهد و سقف الگوی مصرف را رعایت نکنند ممکن است منجر به انفجار برخی نیروگاه ها شود که در این صورت کار نیز سخت می شود.

 


print
.