Menu

شرکت نبوغ صنعت سهند

شرکت نبنوغ صنعت سهند 

 عنوان طرح :  راه اندازی کلینیک قابلیت اطمینان

 مدیرعامل: مهرداد محمدی

 

خلاصه ایده محوری: 

  "توانایی یک سیستم یا جزء در انجام وظایف مشخص، تحت شرایط معین و در یک بازه زمانی مشخص". این تعریفی است که در مراجع برای قابلیت اطمینان ارائه شده است. در قالب مفهوم قابلیت اطمینان تلاش می­شود تا احتمال موفقیت و داشتن عملکرد موفقیت آمیز توسط سیستم بررسی شود.

مفهوم قابلیت اطمینان اولین بار در صنایع نظامی امریکا مطرح شد. در دهه 1960 در تجهیزات تولید شده (نظیر هواپیمای F-111) هیچ اشاره ای به قابلیت اطمینان نشده بود. یک دهه بعد در تولید هواپیمای F-15، در برگه مشخصات یک پاراگراف کیفی در مورد قابلیت اطمینان آورده شد. در اواسط 1970، در توسعه F-16، چندین الزام کمّی برای قابلیت اطمینان در سطح سیستم و زیرسیستم ارائه شد و در نهایت در توسعه C-17، الزامات قابلیت اطمینانی مختلفی که تولید کننده باید لحاظ کند ارائه شد و جریمه هایی برای عدم مراعات آنها تعیین شد.  امروزه در بیشتر صنایع نظامی و همچنین صنایع صنعتی حساس، رسیدن به سطح مشخصی از پارامترهای قابلیت اطمینان، به عنوان اولویت اول یا دوم در اهداف برنامه تعیین شده و در فازهای مختلف طراحی، توسعه، تولید و تست وضعیت آن بررسی می شود.

تقریبا همه محصولات صنعتی، از یک مقاومت، خازن و فنر تا لامپ روشنایی، موتورهای الکتریکی و ترانسفورماتورها در کاتالوگ محصولات خود، مشخصات مربوط به قابلیت اطمینان محصول را ذکر می­کنند. از مشکلاتی که صنایع تولیدی در داخل کشور با آن مواجه هستند، عدم اطلاع از مشخصات قابلیت اطمینان می­باشد که یکی از دلایل آن، عدم وجود یک مرکز در کشور در این زمینه می­باشد.

تیم ما با دارا بودن پیشینه علمی و عملی در مهندسی ریسک و قابلیت اطمینان در صدد است تا با ایجاد یک کلینیک در این زمینه به ارائه خدمت بپردازد. این شرکت ارزیابی پارامترهای قابلیت اطمینان را در بیشتر ادوات، تجهیزات و سیستم های مورد استفاده در صنعت دارا می‌باشد

 

تلفن : 88360478

ایمیل:mhamohammadi@gmail.com

آدرس وب سایت:

 

 

.